News | 15 września 2021

Przekazaliśmy w depozyt portret Adama Jerzego Czartoryskiego.

W 2021 r. Fundacja Trzy Trąby przekazała w depozyt do muzealnych zbiorów XX Czartoryskich w Krakowie, portret Adama Jerzego Czartoryskiego autorstwa Józefa Oleszkiewicza. Dzieło to, zostało przekazane muzeum zgodnie z ostatnią wolą śp. Stanisława Czartoryskiego (1939 - 2021).  Drugim depozytem należącym do Fundacji Trzy Trąby jest miniaturowy portret Marii Amparo Czartoryskiej, żony Władysława i matki błogosławionego Augusta. To jedyny portret Marii Amparo eksponowany w Muzeum XX Czartoryskich w Krakowie.

Fundacja Trzy Trąby chętnie udostępnia zbiory, które eksponowane są na wystawach stałych w Muzeum w Nieborowie i Arkadii, oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum XX Czartoryskich w Krakowie, Zamku  w Łańcucie, Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Adam Jerzy Czartoryski

Maria Amparo Muñoz