Projekty

Fundacja Trzy Trąby aktywnie uczestniczy w życiu Pałacu w Nieborowie współorganizując lub wspierając wydarzenia artystyczne, współtworząc wystawy związane z historią pałacu oraz biorąc czynny udział w powstawaniu publikacji naukowych i popularno-naukowych.

Widowiska operowe na dziedzińcu Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie

Działając we współpracy z Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz oddziałem warszawskim Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków organizujemy opery w przestrzeni open air, które stały się flagowym projektem artystycznym Fundacji.  Raz do roku, melomani z całej Polski mają możliwość uczestniczenia w niezwykle atrakcyjnym wydarzeniu kulturalnym, które stało się rozpoznawalnym na skalę ogólnopolską przedsięwzięciem muzycznym. Naszym celem jest pobudzanie wrażliwości muzycznej i poszerzanie świadomości kulturalnej poza obrębem dużych miast, gdzie dostęp do kultury muzycznej jest ograniczony.

Fundacja Trzy Trąby wspiera projekty wydawnicze różnych instytucji kultury, w szczególności są to katalogi wystaw lub publikacje towarzyszące wystawom.

• „Pamiątki przeszłości 1796-1945. Berlińska linia Radziwiłłów”; katalog wystawy, wyd. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, 2018 r.
  • „Sobiescy i Radziwiłłowie. Strażnicy Wizerunku Maryjnego”; katalog wystawy, wyd. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, 2019 r.
  • „Wokół Sobieskich i Radziwiłłów. Prestiż, przejawy pobożności, działalność polityczna”; pod red. Jarosława Pietrzaka, wyd. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, 2019 r.
  • „Radziwiłłowie. Dzieje i spuścizna Książąt”, katalog wystawy, wyd. Muzeum Narodowe-Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 2020 r.
  • „Henryk Siemiradzki-Chopin w salonie księcia Antoniego Radziwiłła w roku 1829”; wyd. Muzeum w Nieborowie i Arkadii,   2021 r.
  • „W ogrodzie księżnej Marii, czyli rymowany bukiet nieborowskich jarzyn”; książeczka edukacyjna z tekstami Agnieszki Chmielewskiej i ilustracjami Katarzyna Żak-Zatorska; wyd. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, 2023 r.
  • „Uratować kogo się da, nikogo nie wydać. Działalność konspiracyjna Izabelli Radziwiłłowej w czasie okupacji”; wyd. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, 2023 r.

W 2021 r. Fundacja nawiązała współpracę z wydawnictwem DIG, finansując publikacje naukowe, które ukazują się w serii wydawniczej "Fasci Radzivilliani"

• Ewelina Wanke – „Ferdynand ks. Radziwiłł (1824 -1926). Życie i działalność”; wyd. DIG, 2021 r.
  • Agata Muszyńska – „Od zalotów do wesela. Magnatka w drodze do ołtarza w czasach saskich”; wyd. DIG, 2022 r.
  • Paweł Gad – „Hieronim Florian ks. Radziwiłł. Ofiara czarnej legendy?”; wyd. DIG, 2022 r.
  • Alina Aleksandrowicz – „Twórczość Marii z ks. Czartoryskich ks. Wirtemberskiej. Literatura i obyczaje”; wyd. DIG, 2022 r.
  • Fania Besen, Maciej Franz – "Księżna Franciszka Urszula z Wiśniowieckich ks. Radziwiłłowa", wyd. DIG, 2024 r.

Współpraca wydawnicza z Ośrodkiem Karta

• "Dom w Mordach. Rodzina Przewłockich. 1912–1944", pod red. Edyty Banaszkiewicz; wyd.Ośrodek Karta; 2021 r.
  • "Konarzewo Czartoryskich 1925–1941", pod red. Aleksandra Bellwona; wyd.Ośrodek Karta; 2022 r.