News | 26 września 2024

Premiera książki Grażyny Bastek

Fundacja Trzy Trąby miała przyjemność wesprzeć wydanie książki Grażyny Bastek pt. "Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej".
Grażyna Bastek, historyczka sztuki od lat związana z Muzeum Narodowym w Warszawie, zabiera czytelników do średniowiecznych i nowożytnych pracowni malarskich. Tłumaczy zasady funkcjonowania dawnych warsztatów, opisuje, z jakich materiałów powstawały obrazy oraz procedury ich wytwarzania, a także opowiada o tym, jak dzieła dawnych mistrzów zmieniały się pod wpływem czasu i różnorodnych interwencji kolekcjonerów, muzealników oraz konserwatorów."Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej" to wyjątkowa, bogato ilustrowana pozycja przeznaczona zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem dawnym i chcieliby zrozumieć jego aspekty technologiczne oraz artystyczną gramatykę, jak i dla zaawansowanych miłośników sztuki pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Promocja książki odbędzie się 15 października 2024 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie o godz. 19:30.