News | 12 kwietnia 2024

Konferencja "Istota kolekcji. Fenomen zabytku”

Fundacja Trzy Trąby była partnerem konferencji pt. „Istota kolekcji. Fenomen zabytku”, która odbyła się w Nieborowie w dniach 11-12.04.2024 r. Organizatorami spotkania muzealników z województwa łódzkiego byli Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Konferencja była okazją do dyskusji na temat roli kolekcji muzealnych i zabytków w kształtowaniu świadomości kulturowej społeczności. Maciej Radziwiłł oraz Monika Antczak opowiedzieli o współpracy Fundacji Trzy Trąby oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii jako przykładzie partnerstwa w działaniach kulturalnych. Wydarzeniami towarzyszącymi podczas konferencji było m.in. zwiedzanie Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, projekcja filmu Anhelli w reżyserii Barbary Nałęcz - Nieniewskiej oraz koncert Michała E-Shu Szerląga i Sebastiana Wypycha.